Нанесення декоративної штукатурки. Ціна, основні правила роботи з матеріалом

Для оштукатурювання фасадів та внутрішніх стін у будинку найчастіше використовують тонкошарові штукатурні суміші: мінеральні, силіконові, акрилові та силікатні. Незалежно від того, чи довірите ви нанесення штукатурки команді професіоналів, чи будете виконувати роботи самостійно, слід знати низку аспектів цього процесу.

Фото №1

Нанесення декоративних штукатурок

Декоративні штукатурки, перед нанесенням, вимагають вичікування не менше 4 тижнів з моменту завершення робіт з бетону, цементних і цементно-вапняних штукатурок, а у разі армуючого шару - мінімум через три дні після його нанесення.

Основу необхідно очистити від пилу, а потім загрунтувати відповідною грунтовкою. Нанесення декоративної штукатурки можна починати після повного висихання грунтовки, але не раніше ніж через 24 години.

При оштукатурюванні зовнішніх стін будинку температура повітря має бути в межах 5-25 градусів Цельсія.

Роботи не ведуться під час опадів або туману, а свіжонанесену штукатурку на фасаді рекомендується захистити спеціальною захисною сіткою від дощу, снігу та впливу прямих сонячних променів. Декоративне нанесення штукатурки можна виконати двома способами – вручну (за допомогою шпателя, кельми) чи штукатурним агрегатом. Посудина для змішування та інструменти повинні бути з нержавіючої сталі. Звичайна вуглецева сталь, контактуючи з розчином, іржавіє і може залишати непривабливі смуги.

Затирання декоративної штукатурки

Це дуже важливий процес при нанесенні декоративних штукатурок.

  • Якщо ми хочемо отримати ефект вертикальних подряпин на структурі штукатурки, її слід розгладжувати зверху донизу.
  • Якщо ми хочемо зробити горизонтальні подряпини, то маємо розгладжувати склад з правої чи лівої сторони у горизонтальному напрямку.
  • Якщо необхідно отримати оригінальніший ефект, штукатурку необхідно нанести на стіну розгладжуючи її круговими рухами з легким натисканням.
Фото №2

При виборі варіантів фактурного покриття фасаду слід виходити зі стилю будинку або будівлі, а при оздобленні внутрішніх стін – від призначення та елементів інтер'єру в приміщенні. Внутрішні штукатурки мають дрібнозернисту, ніжну текстуру. Зовнішні зазвичай з великою зернистістю та його структура виразніша.

Фото №3

Застосування товстошарових штукатурок

Якщо ми вибираємо для штукатурення не сучасні тонкошарові штукатурки, а звичайні товстошарові варіанти, то нанесення декоративної штукатурки необхідно проводити в кілька етапів:

  • Перший полягає у нанесенні штукатурного шару (товщиною 3-5 мм) на попередньо підготовлену та загрунтовану основу.
  • Другий – накладне нанесення фасадної штукатурки (товщина 10-15 мм) шляхом накидання її порціями на невеликі ділянки стіни та розгладжування. Як правило, дана штукатурка випускається в сухому вигляді і в процесі застосування змішується з водою.
  • На третьому етапі можна наносити на поверхню основи оздоблювальні матеріали – фарбу, декоративну акрилову, силіконову чи мінеральну штукатурку.

Після нанесення кожного наступного шару необхідно використовувати технологічну паузу (до 3-х днів), що забезпечує достатнє зв'язування та висихання розчину.

 

Декоративна штукатурка. Вартість роботи та наші об'єкти

Ціна нанесення декоративної штукатурки залежать від складності реалізації дизайнерського задуму, кваліфікації майстра, а також його досвіду на ринку. Ми пропонуємо допомогу у придбанні якісних матеріалів та підборі команди фахівців, які проведуть усі роботи якісно та у встановлений термін. На сайті нашої компанії в розділі портфоліо можна переглянути готові об'єкти, виконані із застосуванням наших матеріалів, не тільки в місті Київ та Київській області, а й по всій Україні.

 Утеплення фасаду починається з першого слова!