Утеплення будинку мінеральною ватою
Мінеральна (базальтова, кам'яна) вата – це натуральний продукт із гірських порід (вапняку, доломіту, габро або базальту), які при плавленні витягуються у тонкі волокна. Потім склеюються смолою і формуються в бажану форму. Ще одним видом матеріалу є скловата, що виготовляється з переробленого битого скла та кварцового піску.
Про утеплення

Утеплення фасаду мінватою – один із найпопулярніших способів збільшити енергоефективність будинку. Але не варто забувати, що обмежуватися утепленням стін не потрібно, оскільки повної ефективності утеплення досягає у разі комплексного утеплення будинку, а саме – покрівля, фасад, фундамент. Утеплення мінватою в першу чергу дозволяє зберегти комфортну температуру в приміщенні: влітку захищає від перегріву, взимку забезпечує низькі тепловтрати, зменшуючи витрати на опалення. Зниження споживання енергоресурсів не лише благотворно впливає на навколишнє середовище, а й дозволяє економити фінанси, оскільки ціна на теплоносії зростає з кожним роком. Не зважаючи на доволі високу вартість утеплювача, інвестувавши один раз, можна значно заощадити в подальшому. Ціни на вату залежать від країни виробника, а також від показників щільності, міцності та коефіцієнту теплопровідності. Утеплення фасаду базальтовою ватою дозволяє ізолювати приміщення від звуків, що доносяться з вулиці, а також видаються елементами сантехнічних установок, пристроїв вентиляції та кондиціювання.
Переваги утеплення фасадів мінватою
- Теплоізоляція – матеріал має дуже хороші теплоізоляційні властивості (коефіцієнт теплопровідності (λ) становить 0,030-0,042 Вт/(м2К)).
- Негорючість – мінвата є чудовою перепоною для вогню та протипожежним захистом усієї конструкції будівлі. Продукт відноситься до вищого класу негорючості.
- Довговічність - правильно виконаний монтаж системи на основі мінвати прослужить довгі роки. Плити зберігають свою форму та властивості протягом усього терміну служби. Волокна не осідають і не дають усадку навіть за підвищеної вологості повітря.
- Вологостійкість та паропроникність – ці властивості знижують ризик затримки вологи у будівлі. Матеріал є гідрофобним. Водяна пара може безперешкодно проникати між волокнами, що запобігає намоканню місць укладання кам'яної вати і, відповідно, розвиток цвілі або грибка.
- Звукоізоляція – мінеральна вата захищає будівлю від сторонніх шумів зовні.

Форми випуску

- Мати - легко укладаються і акуратно заповнюють простір, що утеплюється. Вони легкі та гнучкі, з різними показниками щільності та великим діапазоном товщин (від 20 мм до 250 мм). у вигляді матів підходить для теплоізоляції покрівель, горищ, перегородок та підвісних стель. Мати з кам'яної та скловати продаються в рулонах, але бувають і у формі прямокутних листів.
- Плити – вони відрізняються щільністю. М'які мають щільність до 35 кг/м³, напівтверді – 40-85 кг/м³, жорсткі 90-180 кг/м³. Перші застосовуються для утеплення скатних покрівель, перегородок, підвісних стель, горищних перекриттів. Напівтверді - для стін в системі вентильованого фасаду, горищ, що експлуатуються, жорсткі - для фасадів з обробкою "мокрим методом", підлог, плоских покрівель залежно від щільності. Плити можуть бути додатково зміцнені склотканиною, дротяною сіткою або алюмінієвою фольгою, що покращують теплоізоляцію труб та камінів.
Якщо у вас ще залишилися сумніви, чи варто утеплювати будинок мінеральною ватою, які розцінки на роботи з утеплення, або інші питання на які ви не знайшли відповіді на нашому сайті, пропонуємо вам звернутися до наших спеціалістів відділу комплектації. Контактні дані вказані у шапці нашого сайту.
Ми будемо раді вас проконсультувати, за потреби виїхати безкоштовно на заміри разом із виконавцем робіт та скласти кошторис на утеплення мінватою. Ціна роботи може бути вказана разом із комплексом з матеріалів, на які ми даємо гарантію.