Утеплення пінопластом – властивості, види та застосування матеріалу

Пінопласт є одним із найпопулярніших теплоізоляційних матеріалів, що використовуються при утепленні будинків зовні. Це полегшує підтримку оптимальної температури в приміщенні, особливо в зимову пору року, допомагаючи знижувати витрати на опалення.

Утеплення фасаду пінопластом

Фото №1

Утеплення пінополістиролом застосовують з метою зменшення теплових втрат будівель - стін, фундаментів, цоколів, покрівель, стель, підлог. Пінопласт зобов'язаний своєю популярністю чудовими термічними властивостями, причому маючи досить прийнятну вартість. Крім того, цей матеріал легкий, міцний, простий у використанні. Правильно укладений чи конструктивно змонтований, він не втрачає своїх характеристик протягом усього терміну експлуатації. Але не кожен тип пінопластових плит підходить для всього, тому що деякі з них мають певні цілі. Класифікація пінопласту в першу чергу відрізняється за методом виробництва – експандований (EPS) або екструдований (XPS). Утеплення пінопластом дозволяє виконати теплоізоляцію конструктивних елементів будівлі з кращими параметрами за менших витрат на її реалізацію. Однак у деяких випадках такий тип ізоляційного шару повинен мати достатню товщину досягнення оптимальних технічних характеристик продукту.

Види пінопласту як утеплювач фасадів

  • Білий пінопласт. Найпоширеніший теплоізоляційний матеріал. Застосовується для утеплення зовнішніх стін фасаду, підлог та підвалів. Коефіцієнт теплопровідності плит становить 0,038-0,043 Вт/(м*К). Їх стандартні розміри: 500х1000 та 1000х1000 мм, а товщина варіюється від 10 до 500 мм.
  • Графітовий (сірий). Є спіненим полістиролом, з додаванням графіту, що покращує теплоізоляційні властивості матеріалу. Має нижчий коефіцієнт теплопровідності - 0,031 Вт/(м*К). Зовнішнє утеплення будинку пінопластом цього виду може знижувати теплопровідність на 30%. Графітовий полістирол застосовується не тільки на фасад, але і для теплоізоляції плоских покрівель і підлог по лагах. Його використовують також у місцях, де немає можливості встановити товстіший шар білого пінопласту.
  • Екструдований. Такий пінополістирол має зелений або синій колір. Призначений для утеплення фундаментів, цоколів, підвалів, підлог по ґрунту – завдяки низькому водопоглинанню та стійкості до механічних пошкоджень.
Фото №2

Основні переваги пінопласту

Фото №3

Крім низької теплопровідності, пінопласт має низку інших переваг.

До них відносяться:

  • Висока зносостійкість – не піддається процесам гниття.
  • Стійкість до хімічних сполук (метиловий та етиловий спирт, аміак, азотна, сірчана та соляна кислоти).
  • Негорючість - під впливом вогню тільки плавиться, але не спалахує.
  • Не деформується - зберігає свої розміри, в результаті чого відсутні зазори (містки холоду), що знижують ефективність теплоізоляції.

Єдині недоліки експандованого пінопласту полягають у тому, що він має меншу паропропускну здатність (а екструдований і зовсім не пропускає), тому його не рекомендується використовувати для паропроникних конструкцій. Також він нестійкий до розчинників (ацетону, бензолу) та від ударів матеріал може розкришитися.

Утеплити будинок пінопластом

Технології утеплення дуже схожі для різних види утеплювача, відмінність тільки в супутніх матеріалах. Зробити своїми руками утеплення багатоповерхової будівлі неможливо. Цей вид роботи має бути виконаний виключно кваліфікованими професіоналами. Теплоізоляцію власного приватного будинку за бажанням можна виконати самостійно, маючи в наявності спеціалізований інструмент і знаючи нюанси та тонкощі процесу.

Але ми рекомендуємо все ж таки звертатися до фахівців нашої компанії, адже вибираючи запропоноване комплексне рішення, ви не тільки економите час і гроші, ви на роки маєте гарантію від виробника матеріалів на сертифіковану систему утеплення будинку пінопластом. Ціна за роботу залежить від конструкції будівлі та фінішного оздоблення.

Отримати консультацію, дізнатись скільки коштує утеплення, оформити попередній кошторис на роботи та матеріали, можна звернувшись до наших спеціалістів за вказаним на сайті номером телефону.

 Утеплення фасаду починається з першого слова!