Реставрація фасаду – очищення стін, утеплення, ремонт штукатурки, фарбування

Найчастіше фасад потребує реставрації приблизно через 10 років експлуатації. Це необхідно не тільки через знос матеріалів, а й ушкоджень, які могли бути спричинені впливом зовнішніх факторів. Фасадний ремонт проводять планово, залучаючи кваліфікованих спеціалістів.

На сьогоднішній день великій кількості житлових будинків та громадських будівель необхідні роботи з термомодернізації, а також капітальний ремонт внаслідок руйнувань під час бойових дій.

Ремонт фасадів будинків – це багатоетапний процес, в якому останнім етапом є нанесення фарби чи захисно-декоративного покриття. Їй передує низка інших, не менш важливих робіт. Тому, перш ніж приступити до декоративного оформлення, потрібно належним чином підготувати основу поверхні.

Фото №1

Оцінка стану стін фасаду

Відновлення чи реконструкція фасаду будівлі починається з попереднього огляду його стану. Внаслідок впливу вологи, перепадів температур та УФ-випромінювання на стінах можуть виникати тріщини та інші ушкодження. Стару фарбу, що відшаровується, видаляють за допомогою шпателя або електричної шліфувальної машини. Робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити штукатурку.

Фарбуванню фасаду старого будинку також має передувати очищення поверхні від мікроорганізмів (цвілі, моху, грибків). Допоможе фунгіцидна рідина та дротяна щітка. Після очищення, фасад потрібно промити чистою водою. Для цього використовують мийку високого тиску, яка швидко видалить будь-які забруднення. Стінам потрібно дати повністю висохнути.

Грунтування зовнішніх стін

Грунтовка готує стіни до фарбування, знижує поглинання, а також стабілізує основу та зміцнює її. Якщо старі покриття повністю видалені, грунтовку наносять на всю поверхню. В інших випадках лише на відремонтовані фрагменти.

Фото №2
Фото №3

Фарбування стін фасаду будівлі

Вибираючи фасадну фарбу, слід пам'ятати, що вона повинна відповідати типу основи.

  • Бетон, цегла, мінеральна або цементна штукатурка можуть застосовуватися акрилові, силіконові, силікатні фарби.
  • Акрилова штукатурка - акрилова або силіконова фарба на вибір.
  • Силіконова штукатурка – лише силіконова фарба.

При виборі фарби необхідно враховувати фактори, що впливають на фасад. Продукт повинен захищати зовнішні стіни від вологи, сонця та перепадів температур.

Реставрація штукатурки фасаду

Такі ремонтні роботи мають на увазі усунення дефектів і пошкоджень штукатурки в тих місцях, де це необхідно, або повну заміну старого оздоблювального покриття:

  • Якщо при огляді зовнішніх стін багатоквартирного будинку або котеджу виявлено незначні локальні здуття, відшарування або дрібні тріщини, які покривають невеликі ділянки поверхні, можна зробити реставрацію безпосередньо цих місць. Вони заповнюються шпаклівкою, яка має відповідати типу штукатурки. Після затвердіння маси її вирівнюють і зачищають наждачним папером.
  • Коли здуття, розтріскування, сколи або осипання штукатурки покривають досить великі ділянки будівлі, найкращим варіантом усунути такі вади буде повна заміна покриття. Якщо виконати ремонт фасаду лише точково на пошкоджених місцях, то дуже скоро потрібно буде ремонтувати і частину покриття, що залишилася. А це марна трата часу, сил і коштів.

При дефектах штукатурки, які не перевищують 1 мм, цей етап ремонту можна пропустити, використовуючи фасадні фарби, що дозволяють їх ефективно покривати.

Якщо Ви шукаєте послуги з термомодернізації житлових та адміністративних будівель, реставрації історичних будівель, ремонту фасаду, у тому числі пошкодженого внаслідок бойових дій, ми готові запропонувати якісні матеріали та висококваліфікованих фахівців. Ціна виконання такого типу робіт формується індивідуально.

 Утеплення фасаду починається з першого слова!